Pochod kampusem

19. 5. 2022

Na fyzickou kondici neméně náročnou aktivitou byl i pochod kampusem, jelikož návštěvníci prošli skutečně napříč celým kampusem. Startovali jsme na Fakultě sportovních studií, kde jsme si mohli otestovat, jak alkohol ovlivňuje stabilitu člověka (a přitom jsme dodrželi všechna nařízení o nepožívání alkoholu na pracovišti) či jak se promítá do kondice člověka pravidelný pohyb, vyvážená strava a relaxace. V CEITEC jsme si mohli vytvořit odznáček i vytvořit Mendelův genetický náramek. Přírodovědecká fakulta si připravila aktivity spojené s G. J. Mendlem: rozeznávali jsme základní minerály i jsme si vyzkoušeli poskládat DNA. Díky Farmaceutické fakultě jsme mohli ochutnat výbornou jogurtovou zmrzlinu mrazenou tekutým dusíkem i provést malý test v podobě přiřazování léčivých přípravků k hlavním indikacím. Na Lékařské fakultě jsme zkoušeli v Simulačním centru zachraňovat životy na simulátorech, studentky Fyzioterapie nám ukázaly, jak správně sedět u počítače i jak na bolavá záda a nakonec jsme navštívili i Nutriční poradnu a podívali se i na jiné zdroje alternativních potravin.

Bonusová stanoviště si připravily studentky LF MU: první pomoc, jak na správnou dentální hygienu, samovyšetření prsou či varlat i osvětu v prevenci proti lidskému papillomaviru HPV.