Společenská zóna

Program pro Vás neustále vylepšujeme. Dejte nám vědět v obecné registraci, že přijdete. Těšíme se na Vás!

 • Středisko Teiresiás

  Logo střediska Teiresiás, které pomáhá studentům se specifickými nároky

  Středisko Teiresiás nám představí tandemy, handbiky, monoski, biski, dualski. Část sportovního vybavení, které má univerzita (Středisko Teiresiás) pro zajištění alternativních předmětů povinné i placené tělesné výchovy pro studenty se zdravotním postižením či omezením. Toto vybavení je však k dispozici i zájemcům z řad veřejnosti. Nejen pro nevidomé nebo vozíčkáře, ale i ty bez omezení, nebo třeba s dočasnou zdravotní indispozicí (i s nohou v sádře se dá sportovat). Pokud vás zaujalo, na akci se dozvíte více a budete mít možnost si vybavení i přímo vyzkoušet.
  Místo: volné prostranství před hlavním vstupem do FSpS
  Čas: 09:00 – 13:30

 • Univerzita třetího věku

  Logo Univerzity třetího věku

  Potkáváte seniory na některé z fakult? A víte proč? Masarykova univerzita má svou univerzitu třetího věku. Přijďte nahlédnout pod pokličku vzdělávání seniorů a poznejte, jaká je třetí role naší alma mater! Čeká na Vás kvíz a drobná odměna.
  Místo: koridor B-C Lékařské fakulty (2.NP)
  Čas: 09:00 – 13:30

 • Spolek IAESTE LC Brno

  Logo spolku IAESTE

  IAESTE LC Brno je mezinárodní studentská organizace, která byla založena v roce 1948. Jejím hlavním cílem je zprostředkování zahraničních stáží pro studenty. Unikátnost této organizace spočívá v tom, že její členy tvoří studenti z různých vysokých škol v Brně. Kromě zprostředkování stáží se IAESTE LC Brno věnuje i pořádání různých akcí pro studenty, mezi které patří například veletrh pracovních příležitostí.
  Místo: koridor B-C Lékařské fakulty (2.NP)
  Čas: 09:00 – 13:30

 • MUNI bazar

  Logo MUNI bazaru v modro bílé barvě

  Co je přebytkem pro jednoho, může být pokladem pro druhého. Těšit se můžete na spoustu krásných sezónních kousků většinou dámského oblečení, obuvi a doplňků. Budeme se na vás těšit od 9:00 do 13:00 hodin.
  Místo: koridor B-C Lékařské fakulty (2.NP)
  Čas: 09:00 – 13:30

 • Knihovny Masarykovy univerzity

  Společné logo Knihoven Masarykovy univerzity v modré variantě

  Knihovny Masarykovy univerzity nabídnou fotokoutek včetně experimentů s „bookface“, ukázky přístrojů z makerspaces včetně virtuální reality, vědomostní kvíz o knihách a knihovnách, moderní i netradiční deskové hry a v neposlední řadě také sportovní aktivity s knihami.
  Místo: koridor B-C Lékařské fakulty (2.NP)
  Čas: 09:00 – 13:30

 • SAMUNI - Antický sportovní den

  Logo spolku SAMUNI v černobílé variantě

  Sportovní události jsou podstatnou součástí života mnoha lidí. Jako například Olympijské hry, jejichž počátky najdeme v časech antického Řecka. Zajímalo by Vás, jaké disciplíny byly součástí těchto her před více než dvěma tisíci lety? Přijďte nás navštívit a vyzkoušejte si jednotlivé sporty, ve kterých se na Olympijských hrách se soutěžilo i s replikami sportovních pomůcek! Čeká na Vás běh se štítem neboli hoplítodromos, skok se závažím či hod diskem. Můžete si v disciplínách zasoutěžit mezi sebou i vyzkoušet jako jednotlivci. Program je dále obohacen o komentovanou výstavku s částmi výzbroje řeckých vojáků nebo o jednoduchou hru astragaly, jež se hrála napříč historií a světem.
  Místo: volné prostranství mezi pavilony C14 a C13
  Čas: 09:00 – 13:30

 • Starověké deskové hry

  Workshop zaměřený na nejstarší dochované deskové hry světa má za cíl seznámit zúčastněné s historií vybraných her a jejich symbolickým významem v daných kulturách. Zúčastnění budou mít možnost si tyto hry zahrát podle rekonstruovaných pravidel a touto cestou ověřit jejich hratelnost v současnosti.
  Čas: 09:00-13:30
  Kde: pavilon B11/ učebna 211

 • DJ Štěpán Brück

  Sice ho neuvidíte skákat za mixpultem, za to vám garantujeme, že odhalí vaše skryté hudební přání a postará se o to, aby hrála hudba, kterou máte rádi. Zahraje přesně podle vašeho hudebního cítění, ať už se jedná o rock, pop, dance nebo současné hity.
  Místo: volné prostranství mezi pavilony C10 a C05
  Čas: 16:00 – 22:00

 • Divadelní soubor The GWP

  Bez popisku

  Od 09:30 do 13:30 nám Divadelní soubor The GWP, který působí při Katedře anglistiky a amerikanistiky již od roku 1965 předvede anglicky hrající divadlo, jehož každoroční vystoupení jsou oblíbeným cílem zájemců o živou angličtinu. Pro tuto příležitost si divadlo připravilo scénické čtení několika scén z nejznámějších anglických her s trochou komického nadhledu.
  Čas: 09:00 – 13:30
  Místo: Volné prostranství mezi pavilony C15 a C14

 • Kořeny ruského imperialismu a Evropa

  Bez popisku

  Ruská říše má po staletí imperiální ambice. V aktuálním českém a evropském diskurzu je to nevyhnutelná realita. Podle některých komentátorů dokonce součást ruské identity. Je tomu ale skutečně tak? Je Rusko opravdu "od přírody" impériem tak, jak ho popisuje část západních médií? Jaký příběh se skrývá za aktuální situací? Nejde spíše o novodobou Potěmkinovu vesnici? Na tyto otázky se pokusí v rámci přednášky odpovědět prof. Ivan Foletti, vedoucí Centra raně středověkých studií, které je součástí Semináře dějin umění Filozofické fakulty.
  Místo: pavilon B11/ učebna 234
  Čas: 11:00 - 12:30

  Registrace je uzavřena

  Událost již proběhla.

 • Kariérní centrum MUNI

  Bez popisku

  Začíná toho na mě být nějak hodně a přestávám to zvládat
  Řekli jste si někdy podobnou nebo možná úplně stejnou větu? Na našem workshopu si řekneme něco málo o stresu – k čemu nám vlastně je a jakou roli hraje v našich životech. Společně si řekneme, jak se projevuje stres obecně i u každého z nás v emocích, myšlenkách a na těle. Část workshopu také strávíme způsoby, jak se stresem pracovat a budovat si tak odolnost.
  Místo: pavilon B11/ učebna 206
  Čas: 10:00 - 10:50

  Registrace je uzavřena

  Událost již proběhla.

 • CEPLANT - ústav MUNI SCI

  Bez popisku

  Bez popisku

  Seznamte se s výzkumným centrem CEPLANT a prohlédněte si výstavu o výzkumu v oblasti nanotechnologií a fyziky plazmatu v koridoru UKB. Představíme a ukážeme vám, že fyzika plazmatu je nejen zajímavá, ale hlavně praktická. Nevšední 3D snímky z elektronového mikroskopu centra CEPLANT ukáží fyzikální výzkum v jiném světle.
  Kde: koridor B-C Lékařské fakulty (2.NP) + učebna B11/236
  Čas: 09:00 – 13:30

 • Zpěvuchtivé dámy

  Bez popisku

  Kabaret plný šarmantních bytostí podpořený kapelou, která nenásilně interpretuje posluchačsky přívětivé melodie hitů různých žánrů od swingu, přes zlatá šedesátá až po soudobý pop.
  Kde: volné prostranství mezi pavilony C10 a C05
  Čas: 17:00 – 18:00

 • Beerpong

  Bez popisku

  Na MUNIday Vám SP-PDF a PDF MUNI představí národní studentský sport a tím je beerpong, a to dokonce až ve dvou variantách. Vyzvěte své kamarády ke hře 2v2 nebo 1v1, či vyzvěte v naší vlastní hře celou univerzitu v soutěži o nejlepší mušku! Stavte se tedy určitě za námi na stánek. Budeme se na Vás s celým spolkem přátel pedagogické fakulty těšit.
  Čas: od 16:00 - 22:00
  Místo: mezi pavilony C05 a C10

 • Laboratoř LEMMA & Filmový festival Fakulty informatiky MU

  Bez popisku

  LEMMA sdružuje kreativní studenty Masarykovy univerzity, kteří tíhnou k filmové tvorbě a mají tak každoročně možnost svá díla na Filmovém festivalu Fakulty informatiky. Tímto vás srdečně zveme na 24. ročník festivalu, jehož motivem je paměť ať už ta lidská, nebo ta umělá. Festival proběhne 17.5. od 19.00 hod v prostorech Fakulty informatiky.

  Místo: koridor B-C Lékařské fakulty (2.NP)
  Čas: 09:00 - 13:30

 • Spolek MUNIE

  Bez popisku

  MUNIE je nezisková organizace, která chce posilovat sounáležitost s univerzitou a podporovat činnost dalších spolků na MUNI. Pořádají akce, kde se studenti mohou setkávat, budovat nové vztahy a společně se bavit. Projekty mají kulturní, sportovní, charitativní i vzdělávací charakter. Největší událostí je populární Ples studentů Masarykovy univerzity.

  Místo: koridor B-C Lékařské fakulty (2.NP)
  Čas: 09:00 - 13:30

 • Mise naděje

  Bez popisku

  Mise naděje, z. s. je studentská nezisková organizace zabývající se pomocí těm, kteří si nemohou pomoci sami. Jsme vysokoškolští studenti, kteří ve svém volném čase pomáhají těm, kteří to potřebují. Naším cílem je zpříjemnit a zjednodušit život vážně nemocným, či sociálně znevýhodněným dětem, osamoceným seniorům nebo čtyřnohým mazlíčkům. Mezi projekty Mise naděje patří například Organizace náborů do registru dárců kostní dřeně, Kreativní činnosti pro děti v nemocnicích, Pomoc lidem s autismem nebo Doučování a finanční gramotnost dětí z dětských domovů.

  Čas: 09:00 - 13:30
  Místo: koridor B-C Lékařské fakulty (2.NP)

 • ELSA

  Bez popisku

  ELSA je Evropské sdružení studentů práv a mladých právníků fungující již od roku 1981. Je aktivní ve 43 zemích světa a sdružuje téměř 70 tisíc členů. Jeho akce jsou skvělá příležitost pro získání nových dovedností a zlepšení těch stávajících, pomáhá tvořit studentský život na všech čtyřech právnických fakultách v Česku a nabízí studentům možnosti jak vycestovat a spojit se s právníky z jiných zemí. Na MUNI DAY si pro vás připravili právnickou společenskou hru, stanoviště, kde si budete moct vyzkoušet, zda dokážete posoudit reálné životní situace očima právníka, a soutěž v argumentaci. Doražte se o nich dozvědět víc!

  Čas: 09:00 - 13:30
  Místo: koridor B-C Lékařské fakulty (2.NP)

 • ProFidivadlo

  Bez popisku

  proFIdivadlo má svou domácí scénu na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity, na jeho zkouškách se však schází studující i absolventi různých fakult i univerzit z celého Brna. Každý rok v jarním semestru jeho členové nazkoušejí novou divadelní hru a letos si poprvé troufli na muzikál: v květnu čtyřikrát odehrají svou adaptaci kultovního filmu Kouř. První dvě představení se chystají na středu 15. května v Cabaretu des Péchés, další dvě budou na Fakultě informatiky v posluchárně D1 v pátek 24. května.

  Čas: 19:30
  Místo: volné prostranství mezi pavilony C05 a C10

 • Centrum jazykového vzdělávání

  Bez popisku

  Jak dobře znáte historii Olympijských her? Vyzkoušejte náš kvíz v angličtině!
  Dokážete cvičit podle anglických instrukcí? Nebo si troufnete na lidské tělo latinsky? Zastavte se na stánku Centra jazykového vzdělávání!
  Místo: foyer Fakulty sportovních studií
  Čas: 09:00 – 13:30

  Jaké záhadné termíny a magická slova se musí studenstvo naučit v hodinách na lékařské a přírodovědecké fakultě? Zastavte se na stánku naproti pavilonu B11 a dozvíte se více!
  Jazyky z PřF: Zapojte se do interaktivního kvízu o ideální výuce cizích jazyků, na rusko-ukrajinském stánku si vyzkoušejí své znalosti první pomoci.
  Jazyky z LF: Poznejte lidské tělo, univerzitní kampus a taje lékařské terminologie hned ve 3 jazycích!
  Procvičte angličtinu: Discover fascinating facts about the human body in Quiz 1, delve into the nuances of medical language across English, Czech, and Slovak in Quiz 2, and test your familiarity with dentistry tools in Quiz 3!
  A co čeština pro cizince? Představíme vám vícejazyčný webový portál czechonline.org, který je výstupem mezinárodního projektu CzechOnline-Čeština jako cizí jazyk pro specifické účely. Byl spuštěn v říjnu 2023 a zájemcům o češtinu pro cizince nabízí jednak kurz každodenní češtiny na úrovni A1/A2, jednak tři kurzy profesního jazyka pro zahraniční mediky či lékaře, obchodníky a právníky.
  Corpus, humerus...dextrum? Zábavná hra pro zájemce o jazykové hříčky a hádanky z oblasti odborné terminologie a latiny! Poznej univerzitní kampus a jeho uměleckou výzdobu. Hra je vhodná pro menší skupinky i jednotlivce, účastníci nemusí umět latinsky a na konci se mohou těšit na drobnou odměnu.
  Místo: koridor B-C Lékařské fakulty (2.NP)
  Čas: 09:00 – 13:30

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info