Venkovní aktivity

 • Pétanque

  Pétanque je francouzská společenská hra pro dvě 1–3členná družstva, která se snaží umístit koule co nejblíže k cíli, který tvoří dřevěná kulička, tzv. šošónek. Princip hry je velmi jednoduchý, ale dokonalé zvládnutí techniky a taktiky vyžaduje pravidelný trénink. Výraznou předností této hry je to, že ho může hrát prakticky každý (ženy s muži, starci s dětmi, i tělesně postižení se mohou zúčastňovat všech turnajů) a prakticky kdekoliv (terén hřiště je libovolný).
  Nářadí bude k dispozici po registraci na Sportovní fakultě.
  Místo:
  štěrková plocha mezi pavilony D33 a E34
  Čas: 08:00 – 14:00

 • Korfball

  Korfbal je jediná míčová kolektivní hra, ve které spolu nastupují společně muži i ženy. Hraje se na hřišti o rozměrech 40 x 20 m, rozděleném na 2 poloviny (zóny), kde se dva týmy s 8 hráči (vždy 4 muži a 4 ženy) snaží získat co nejvíce bodů vhazováním míče do obroučky korfbalového koše, který je 3,5 m vysoko. Každý koš se počítá jako jeden bod.

  Místo: venkovní travnatá plocha mezi pavilony C13 a C12
  Čas: 16:00 – 20:00

 • Ping-pong

  Stolní tenis (dříve též ping pong, hovorově pinec, pinčes) je bezkontaktní míčový sport hraný s pálkou. Na rozdíl od podobných sportů, jako jsou tenis, badminton nebo squash, tvoří hrací plochu rozdělenou síťkou na dvě poloviny u stolního tenisu horní deska stolu nad úrovní země, podél které se pohybují hráči. Hraje se buď ve dvou soupeřících hráčích (tato varianta se nazývá dvouhra) nebo ve dvou soupeřících dvojicích hráčů (tato varianta se nazývá čtyřhra).

  Místo: v podhledu pod pavilonem C12
  Čas: celý den

 • Diskgolf

  Diskgolf je atraktivní sportovní disciplína a stále více oblíbená volnočasová aktivita. Jedná se o obdobu klasického golfu - namísto holí a míčků se používají létající disky (frisbee), místo jamek pak speciální koše. Frisbee golf, jak je také někdy tento sport označován, vznikl v 70. letech v USA a od té doby získal již statisíce příznivců po celém světě.

  Místo: venkovní travnatá plocha mezi pavilony C13 a C12
  Čas: 16:00 – 20:00

 • Spikeball

  Spikeball je sport s míčem a speciální síťovou trampolínkou. Hrají proti sobě dvě dvojice, cílem dvojice je maximálně třetím úderem odrazit míček od trampolínky (spoluhráči si mohou mezi sebou dvakrát nahrát). Poté hraje stejným způsobem druhá dvojice. Hra je nekontaktní, týmy si nesmí vzájemně ve hře překážet. Hra je zahájena podáním, které by nemělo vyskočit od trampolínky výš než jen natažená ruka protihráče. Hrát se smí jakoukoliv částí těla. Vítězí dvojice, která první získá 21bodů.

  Místo: venkovní travnatá plocha mezi pavilony C13 a C12
  Čas: 16:00 – 20:00

 • Lakros

  Lakros (také psáno lacrosse) je kolektivní sport pocházející od severoamerických indiánů. Dva týmy hrají na hřišti s lakrosovými holemi se síťkou (lakrosky), ve kterých hráči nosí míček, přihrávají si a snaží se jím trefit do branky druhého týmu. Postupem časů se vyvinuly další verze hry. Američané odvodili verzi fieldlakros, Kanaďané vymysleli boxlakros. V Česku se také hraje verze český lakros, který má svá specifika.

  Místo: venkovní travnatá plocha mezi pavilony C13 a C12
  Čas: 16:00 – 20:00

 • Mölkky

  Mölkky je původem finská hra, jejímž účelem je srážet na zemi postavené očíslované kolíky tak, aby bylo dosaženo požadovaného počtu bodů. Hrací sada sestává z 12 dřevěných kolíků označených čísly 1 až 12 a z házecího kolíku. Na začátku jsou kolíky postaveny na zem těsně u sebe v rozložení o čtyřech řadách.

  Místo: venkovní travnatá plocha mezi pavilony C13 a C12
  Čas: 16:00 – 20:00

 • Ladder Golf

  Ladder golf je pohodová nenáročná hra se speciálním žebříkem a s koulemi na provázku. Cílem hry je hodit koule spojené provázkem na žebřík tak, aby se kolem něj ovinuly a zůstaly viset. Ladder golf je také známý pod dalšími názvy jako jsou: Spin Ladder, Ladder game nebo Swedish golf. Hry se mohou účastnit dvě, tři nebo čtyři osoby či týmy.

  Místo: venkovní travnatá plocha mezi pavilony C13 a C12
  Čas: 16:00 – 20:00

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info